RUILON RL1206A390K
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| MPN | RL1206A390K |
| LCSC Part # | C2935556 |
| Packaging | 1206 |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 36V~45V 100A 1206 |
| Description | 36V~45V 100A Varistor Surface Mount 1206 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Packaging | 1206 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
50,740
50,740
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.1375 $ 0.1307 | $ 1.31 |
100+ | $ 0.1079 $ 0.1026 | $ 10.26 |
300+ | $ 0.0931 $ 0.0885 | $ 26.55 |
3,000+ | $ 0.0758 $ 0.0721 | $ 216.30 |
6,000+ | $ 0.0669 $ 0.0636 | $ 381.60 |
9,000+ | $ 0.0625 $ 0.0594 | $ 534.60 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$