RUILON RL1206A470K
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| MPN | RL1206A470K |
| LCSC Part # | C2935554 |
| Packaging | 1206 |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 45.6V~57V 100A 1206 |
| Description | 45.6V~57V 100A Varistor Surface Mount 1206 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Packaging | 1206 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
11,320
11,320
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1439 $ 0.1368 | $ 0.68 |
50+ | $ 0.1182 $ 0.1123 | $ 5.62 |
150+ | $ 0.1054 $ 0.1002 | $ 15.03 |
500+ | $ 0.0957 $ 0.0910 | $ 45.50 |
3,000+ | $ 0.0688 $ 0.0654 | $ 196.20 |
6,000+ | $ 0.0649 $ 0.0617 | $ 370.20 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$