RUILON RL1210A471K
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | RL1210A471K |
| LCSC Part # | C2935545 |
| Package | 1210 |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 423V~517V 250A 1210 |
| Description | 423V~517V 250A Varistor Surface Mount 1210 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Package | 1210 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
39,350
39,350
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2989 $ 0.2840 | $ 1.42 |
50+ | $ 0.2401 $ 0.2281 | $ 11.41 |
150+ | $ 0.2149 $ 0.2042 | $ 30.63 |
500+ | $ 0.1834 $ 0.1743 | $ 87.15 |
2,000+ | $ 0.1441 $ 0.1369 | $ 273.80 |
4,000+ | $ 0.1357 $ 0.1290 | $ 516.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$