RUILON RL1210A560K
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | RL1210A560K |
| LCSC Part # | C2935544 |
| Package | 1210 |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 54V~67.5V 250A 1210 |
| Description | 54V~67.5V 250A Varistor Surface Mount 1210 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Package | 1210 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
8,785
8,785
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3124 $ 0.2968 | $ 1.48 |
50+ | $ 0.2429 $ 0.2308 | $ 11.54 |
150+ | $ 0.2131 $ 0.2025 | $ 30.38 |
500+ | $ 0.1759 $ 0.1672 | $ 83.60 |
3,000+ | $ 0.1503 $ 0.1428 | $ 428.40 |
6,000+ | $ 0.1404 $ 0.1334 | $ 800.40 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$