YAGEO DPX1608LL87R1524A
| Manufacturer | YAGEOAsian Brands |
| MPN | DPX1608LL87R1524A |
| LCSC Part # | C2935231 |
| Packaging | SMD-6P,1.6x0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1608 1.5G & 2.4GHz Duplexer |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Multiplexers | |
| Manufacturer | YAGEO | |
| Packaging | SMD-6P,1.6x0.8mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Compact size: 1.6x0.8x0.6mm
- WLAN, 802.11a/b/g/n
- RoHS compliant
- ISM Band
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0404 | $ 0.40 |
| 100+ | $ 0.0317 | $ 3.17 |
| 300+ | $ 0.0273 | $ 8.19 |
| 1,000+ | $ 0.0241 | $ 24.10 |
| 4,000+ | $ 0.0204 | $ 81.60 |
| 8,000+ | $ 0.0192 | $ 153.60 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



