FH NTC5R0D20MF2U4C035GNN
| Manufacturer |
FH
Asian Brands |
| Mfr. Part # | NTC5R0D20MF2U4C035GNN |
| LCSC Part # | C2934774 |
| Package | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Description | 5Ω 4.9W ±20% 7.5A Through Hole,P=7.5mm NTC Thermistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Temperature Sensors/NTC Thermistors | |
| Manufacturer | FH | |
| Package | Through Hole,P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
182
182
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4994 | $ 0.50 |
10+ | $ 0.3989 | $ 3.99 |
30+ | $ 0.3558 | $ 10.67 |
200+ | $ 0.2713 | $ 54.26 |
400+ | $ 0.2473 | $ 98.92 |
1,000+ | $ 0.233 | $ 233.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$