KYET PX334K2C0702
| Manufacturer | KYETAsian Brands |
| MPN | PX334K2C0702 |
| LCSC Part # | C2928868 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 330nF ±10% 310V 350V 380V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | KYET | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm | |
| Capacitance | 330nF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ | |
| Ratings | X2 | |
| Voltage(AC) | 310V;350V;380V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 2,790
2,790 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0829 | $ 0.41 |
| 50+ | $ 0.0658 | $ 3.29 |
| 150+ | $ 0.0573 | $ 8.60 |
| 500+ | $ 0.0465 | $ 23.25 |
| 2,500+ | $ 0.0414 | $ 103.50 |
| 5,000+ | $ 0.0388 | $ 194.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



