UMAX 90414-15011-21
| Manufacturer |
UMAX
Asian Brands |
| MPN | 90414-15011-21 |
| LCSC Part # | C2922443 |
| Packaging | SMD,P=0.85mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DDR5 MEMORY SOCKET, UDIMM, SMT TYPE CONNECTOR |
| Description | 288P SMD,P=0.85mm Inline Module Sockets RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Memory Connectors/Inline Module Sockets | |
| Manufacturer | UMAX | |
| Packaging | SMD,P=0.85mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 24 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
231
231
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.5016 $ 4.1415 | $ 4.14 |
10+ | $ 3.8696 $ 3.5601 | $ 35.60 |
24+ | $ 3.4923 $ 3.2130 | $ 77.11 |
96+ | $ 3.1118 $ 2.8629 | $ 274.84 |
480+ | $ 2.9377 $ 2.7027 | $ 1297.30 |
960+ | $ 2.8571 $ 2.6286 | $ 2523.46 |
Standard Packaging 24/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$