Bao Cheng BCIHP0420SC-4R7M
| Manufacturer |
Bao Cheng
Asian Brands |
| Mfr. Part # | BCIHP0420SC-4R7M |
| LCSC Part # | C2921168 |
| Package | SMD,4.4x4.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 4.7uH 2.2A 126mΩ SMD,4.2x4.4mm |
| Description | 2.2A 4.7uH 126mΩ 3A Molded Inductor ±20% SMD,4.4x4.2mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bao Cheng | |
| Package | SMD,4.4x4.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,530
1,530
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2589 | $ 1.29 |
50+ | $ 0.2149 | $ 10.75 |
150+ | $ 0.196 | $ 29.40 |
500+ | $ 0.1725 | $ 86.25 |
3,000+ | $ 0.162 | $ 486.00 |
6,000+ | $ 0.1557 | $ 934.20 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$