Johanson Dielectrics 2450AT18D0100E
| Manufacturer | |
| MPN | 2450AT18D0100E |
| LCSC Part # | C2917718 |
| Packaging | SMD-4P,3.2x1.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2.45GHz SMD Antenna, EIA1206, Detuning resilient, Edge Mount Design |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Antennas | |
| Manufacturer | Johanson Dielectrics | |
| Packaging | SMD-4P,3.2x1.6mm | |
| Peak Gain | 1.5dBi | |
| Antenna Type | Patch Antenna | |
| Bandwidth | 100MHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ | |
| Height | 1.2mm | |
| Frequency(Center/Band) | 2.4GHz | |
| Impedance | 50Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 708
708 In stock, ships now
Not recommended for new designs
Once stock is depleted, this item will be marked as "Out of Stock."
Notify Me
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.7103 | $ 0.71 |
| 10+ | $ 0.5692 | $ 5.69 |
| 30+ | $ 0.4995 | $ 14.99 |
| 100+ | $ 0.4297 | $ 42.97 |
| 500+ | $ 0.3892 | $ 194.60 |
| 1,000+ | $ 0.3665 | $ 366.50 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



