FANGCHENG FC-SCT5.0-1:100-20A
| Manufacturer |
FANGCHENG
Asian Brands |
| Mfr. Part # | FC-SCT5.0-1:100-20A |
| LCSC Part # | C2917171 |
| Package | SMD |
| Customer # | |
| Key Attributes | SENSE XFMR 1:100 20A SMD |
| Description | 20A 1:100 Sense Transformer 0.75mΩ Primary 5500mΩ Secondary Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Current Transformers | |
| Manufacturer | FANGCHENG | |
| Package | SMD |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,063
5,063
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7936 | $ 0.79 |
10+ | $ 0.6355 | $ 6.36 |
30+ | $ 0.5565 | $ 16.70 |
100+ | $ 0.4775 | $ 47.75 |
500+ | $ 0.4307 | $ 215.35 |
1,000+ | $ 0.4065 | $ 406.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$