PROD Tech PCAQ7060MW-302
| Manufacturer |
PROD Tech
Asian Brands |
| Mfr. Part # | PCAQ7060MW-302 |
| LCSC Part # | C2916890 |
| Package | SMD-4P,7x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CMC 900mA 2LN 3kΩ SMD |
| Description | 2Line Common Mode Choke Surface Mount-4P 7x6mm 3kΩ@100MHz 900mA DCR 75mΩ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Common Mode Chokes | |
| Manufacturer | PROD Tech | |
| Package | SMD-4P,7x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,010
7,010
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5117 $ 0.4350 | $ 0.44 |
10+ | $ 0.4032 $ 0.3428 | $ 3.43 |
30+ | $ 0.3566 $ 0.3032 | $ 9.10 |
100+ | $ 0.2977 $ 0.2531 | $ 25.31 |
500+ | $ 0.2714 $ 0.2307 | $ 115.35 |
1,500+ | $ 0.2559 $ 0.2176 | $ 326.40 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$