DORABO DB128V-5.08-6P-GN-S
| Manufacturer |
DORABO
Asian Brands |
| MPN | DB128V-5.08-6P-GN-S |
| LCSC Part # | C2915642 |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK 6POS 5.08mm TH |
| Description | 6 Position Wire to Board Terminal Block Through Hole 5.08mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Wire to Board | |
| Manufacturer | DORABO | |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
25,039
25,039
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6047 $ 0.5382 | $ 0.54 |
10+ | $ 0.5257 $ 0.4679 | $ 4.68 |
30+ | $ 0.4692 $ 0.4176 | $ 12.53 |
100+ | $ 0.4241 $ 0.3775 | $ 37.75 |
500+ | $ 0.329 $ 0.2929 | $ 146.45 |
1,000+ | $ 0.3193 $ 0.2842 | $ 284.20 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$