PANASONIC ESE58L11A
| Manufacturer | |
| MPN | ESE58L11A |
| LCSC Part # | C2915193 |
| Packaging | SMD,3.5x3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPST-NO 10mA 5V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | SMD,3.5x3mm | |
| Length | 3.5mm | |
| Termination Style | J-Lead | |
| Width | 3mm | |
| Voltage Rating | 5V | |
| Operating Temperature | -10℃~+60℃ | |
| Current Rating | -;10mA | |
| Operating Life | 50,000 cycles | |
| Circuit | SPST-NO | |
| Voltage Rating (AC) | - | |
| Switch Height | 0.9mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 4,880
4,880 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4547 | $ 0.45 |
| 10+ | $ 0.3654 | $ 3.65 |
| 30+ | $ 0.3271 | $ 9.81 |
| 100+ | $ 0.2793 | $ 27.93 |
| 500+ | $ 0.2378 | $ 118.90 |
| 1,000+ | $ 0.225 | $ 225.00 |
Standard Packaging5000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



