JILN JL5EDGK-76204G01
| Manufacturer |
JILN
Asian Brands |
| MPN | JL5EDGK-76204G01 |
| LCSC Part # | C2913249 |
| Packaging | P=7.62mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLOCK PLUG 4POS 7.62mm |
| Description | 4 Position Plug 7.62mm Pitch |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Headers, Plugs and Sockets | |
| Manufacturer | JILN | |
| Packaging | P=7.62mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
170
170
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6832 $ 1.5149 | $ 1.51 |
10+ | $ 1.3962 $ 1.2566 | $ 12.57 |
30+ | $ 1.2372 $ 1.1135 | $ 33.41 |
100+ | $ 0.9616 $ 0.8655 | $ 86.55 |
500+ | $ 0.8838 $ 0.7955 | $ 397.75 |
1,000+ | $ 0.8481 $ 0.7633 | $ 763.30 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$