JILN JL5EDGRC-76203G01
| Manufacturer |
JILN
Asian Brands |
| MPN | JL5EDGRC-76203G01 |
| LCSC Part # | C2913236 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=7.62mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLOCK HDR 3POS 7.62mm |
| Description | 3 Position Board Side/Socket - Closed 7.62mm Pitch Right-Angle Pin |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Headers, Plugs and Sockets | |
| Manufacturer | JILN | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=7.62mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 130 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
27
27
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5796 | $ 0.58 |
10+ | $ 0.4732 | $ 4.73 |
30+ | $ 0.4192 | $ 12.58 |
100+ | $ 0.3668 | $ 36.68 |
500+ | $ 0.3033 | $ 151.65 |
1,000+ | $ 0.2874 | $ 287.40 |
Standard Packaging 130/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$