OPSCO Optoelectronics SK9822-EC20
| Manufacturer | OPSCO OptoelectronicsAsian Brands |
| MPN | SK9822-EC20 |
| LCSC Part # | C2909059 |
| Packaging | SMD,2x2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2.0x2.0x0.65 mm, 0.3 W embedded control-type LED |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Addressable, Specialty | |
| Manufacturer | OPSCO Optoelectronics | |
| Packaging | SMD,2x2mm | |
| Wavelength | R:620nm~625nm;G:520nm~530nm;B:460nm~470nm | |
| Features | - | |
| Operating Temperature | -40℃~+80℃ | |
| ESD Withstand Voltage | 200V | |
| Installation method | Top-mount | |
| Luminous Intensity | R:300mcd~500mcd;G:400mcd~700mcd;B:100mcd~300mcd | |
| Fixed-Frequency Pwm Mode | 4kHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 62,810
62,810 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1242 | $ 0.62 |
| 50+ | $ 0.0979 | $ 4.90 |
| 150+ | $ 0.0847 | $ 12.71 |
| 500+ | $ 0.0749 | $ 37.45 |
| 2,500+ | $ 0.0682 | $ 170.50 |
| 4,500+ | $ 0.0643 | $ 289.35 |
Standard Packaging4500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |



