SHOU HAN 3JWD-DBHD-13.5 125
| Manufacturer | SHOU HANAsian Brands |
| MPN | 3JWD-DBHD-13.5 125 |
| LCSC Part # | C2906291 |
| Packaging | Through Hole,12.8x5.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPDT 50mA 125V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | SHOU HAN | |
| Packaging | Through Hole,12.8x5.7mm | |
| Length | 12.8mm | |
| Termination Style | PC Pin | |
| Width | 5.8mm | |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ | |
| Voltage Rating | 125V | |
| Current Rating | 50mA;- | |
| Actuator Style | - | |
| Operating Life | 50,000 cycles | |
| Circuit | SPDT | |
| Voltage Rating (AC) | - | |
| Switch Height | 6.6mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 91,410
91,410 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0851 | $ 0.43 |
| 50+ | $ 0.0683 | $ 3.42 |
| 150+ | $ 0.0599 | $ 8.99 |
| 1,000+ | $ 0.0536 | $ 53.60 |
| 2,000+ | $ 0.0485 | $ 97.00 |
| 5,000+ | $ 0.046 | $ 230.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



