ALLPOWER AP75N04K
| Manufacturer |
ALLPOWER
Asian Brands |
| Mfr. Part # | AP75N04K |
| LCSC Part # | C2903767 |
| Package | TO-252-2L |
| Customer # | |
| Key Attributes | MOSFET N-CH 40V 75A TO-252-2L |
| Description | N-Channel 40V 75A 60W Surface Mount TO-252-2L |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/FETs, MOSFETs/Single FETs, MOSFETs | |
| Manufacturer | ALLPOWER | |
| Package | TO-252-2L |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541290000 |
| USHTS | 8541290095 |
| TARIC | 8541290000 |
| CAHTS | 8541290000 |
| BRHTS | 85412910 |
| INHTS | 85412900 |
| MXHTS | 8541.29.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,625
2,625
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3163 | $ 1.58 |
50+ | $ 0.239 | $ 11.95 |
150+ | $ 0.2058 | $ 30.87 |
500+ | $ 0.1645 | $ 82.25 |
2,500+ | $ 0.1492 | $ 373.00 |
5,000+ | $ 0.1382 | $ 691.00 |
Standard Packaging 2500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$