EBYTE E22-400T22S
| Manufacturer | EBYTEAsian Brands |
| MPN | E22-400T22S |
| LCSC Part # | C2903765 |
| Packaging | SMD,26x16mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 433/470MHz 160mW LoRa Wireless Module |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Transceiver Modules and Modems | |
| Manufacturer | EBYTE | |
| Packaging | SMD,26x16mm | |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V | |
| Output Power | 22dBm | |
| Antenna Type | IPEX interface | |
| Sensitivity | -147dBm | |
| Communication Distance | 5km | |
| Modulation System | LoRa | |
| Receive Current | 15mA | |
| Features | Channel activity detection (CAD) | |
| Interface | UART | |
| Current Of Transmitting | 110mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 567
567 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 8.6772 | $ 8.68 |
| 10+ | $ 7.7782 | $ 77.78 |
| 30+ | $ 6.6696 | $ 200.09 |
| 100+ | $ 6.2096 | $ 620.96 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



