Man Yue Tech EGT827M1HI20CS
| Manufacturer |
Man Yue Tech
Asian Brands |
| MPN | EGT827M1HI20CS |
| LCSC Part # | C2903584 |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 820uF ±20% 50V TH |
| Description | 820uF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D12.5xL20mm 10000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Man Yue Tech | |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL20mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 150 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,265
4,265
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2332 | $ 1.17 |
50+ | $ 0.2034 | $ 10.17 |
150+ | $ 0.1821 | $ 27.32 |
450+ | $ 0.1661 | $ 74.75 |
2,550+ | $ 0.159 | $ 405.45 |
4,950+ | $ 0.1548 | $ 766.26 |
Standard Packaging 150/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$