Shun Xiang Nuo SMMS0650-101M
| Manufacturer |
Shun Xiang Nuo
Asian Brands |
| MPN | SMMS0650-101M |
| LCSC Part # | C2894722 |
| Packaging | SMD,7.1x6.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 100uH 1.5A 720mΩ SMD,6.6x7.1mm |
| Description | 1.5A 100uH ±20% 2A 720mΩ Molded Inductor SMD,7.1x6.6mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Shun Xiang Nuo | |
| Packaging | SMD,7.1x6.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
69,240
69,240
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1723 $ 0.1637 | $ 0.82 |
50+ | $ 0.1357 $ 0.1290 | $ 6.45 |
150+ | $ 0.1179 $ 0.1121 | $ 16.82 |
1,000+ | $ 0.0932 $ 0.0886 | $ 88.60 |
2,000+ | $ 0.0888 $ 0.0844 | $ 168.80 |
5,000+ | $ 0.0862 $ 0.0819 | $ 409.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$