STE LX2A105KD135070110060EOX
| Manufacturer |
STE
Asian Brands |
| Mfr. Part # | LX2A105KD135070110060EOX |
| LCSC Part # | C2894137 |
| Package | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 1uF ±10% 100V TH |
| Description | 1uF ±10% 100V Film Capacitor Metallized Polyester Through Hole P=5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | STE | |
| Package | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
925
925
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1931 | $ 0.97 |
50+ | $ 0.1542 | $ 7.71 |
150+ | $ 0.1376 | $ 20.64 |
1,000+ | $ 0.1168 | $ 116.80 |
2,000+ | $ 0.1076 | $ 215.20 |
5,000+ | $ 0.102 | $ 510.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$