KUU KESD06035V
| Manufacturer | KUUAsian Brands |
| MPN | KESD06035V |
| LCSC Part # | C2892562 |
| Packaging | 0603 |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 100V~160V 0603 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | KUU | |
| Packaging | 0603 | |
| Clamping Voltage | 200V | |
| Rated Wattage | - | |
| Energy | - | |
| Capacitance | 0.5pF@1MHz | |
| Maximum DC Volts | 5V | |
| Maximum AC Volts | - | |
| Varistor Voltage | 100V~160V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 900
900 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0165 | $ 0.33 |
| 200+ | $ 0.0128 | $ 2.56 |
| 600+ | $ 0.0107 | $ 6.42 |
| 4,000+ | $ 0.0097 | $ 38.80 |
| 8,000+ | $ 0.0087 | $ 69.60 |
| 20,000+ | $ 0.0081 | $ 162.00 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



