FOXCONN AS0B821-S55B-7H
| Manufacturer |
FOXCONN
Asian Brands |
| MPN | AS0B821-S55B-7H |
| LCSC Part # | C2891521 |
| Packaging | SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN PCI 314POS 0.5mm SMD R/A |
| Description | 314 Position Connector MXM 0.5mm Surface Mount, Right Angle |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Pluggable Connectors/Pluggable Connector Assemblies | |
| Manufacturer | FOXCONN | |
| Packaging | SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 450 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,480
1,480
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.3841 | $ 4.38 |
10+ | $ 3.8345 | $ 38.35 |
30+ | $ 3.508 | $ 105.24 |
100+ | $ 3.0165 | $ 301.65 |
450+ | $ 2.8646 | $ 1289.07 |
900+ | $ 2.7951 | $ 2515.59 |
Standard Packaging 450/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$