G-Switch GT-TCB73B-H090-L1
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| MPN | GT-TCB73B-H090-L1 |
| LCSC Part # | C2890355 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,4.5x4.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 250gf TH R/A |
| Description | Tactile Switch SPST 250gf 9mm PC Pin 4.5mm x 4.5mm Through Hole, Right Angle |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,4.5x4.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,820
9,820
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0825 $ 0.0784 | $ 0.78 |
100+ | $ 0.067 $ 0.0637 | $ 6.37 |
300+ | $ 0.0592 $ 0.0563 | $ 16.89 |
1,000+ | $ 0.0496 $ 0.0472 | $ 47.20 |
5,000+ | $ 0.0449 $ 0.0427 | $ 213.50 |
10,000+ | $ 0.0426 $ 0.0405 | $ 405.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$