BZCN TSD003B07010A
| Manufacturer | BZCNAsian Brands |
| MPN | TSD003B07010A |
| LCSC Part # | C2888787 |
| Packaging | SMD-4P,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE 100gf SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | BZCN | |
| Packaging | SMD-4P,6x6mm | |
| Voltage Rating | 12V | |
| Switching Life | - | |
| with Bracket | Without Bracket | |
| Width | 6mm | |
| Installation Method | Surface Mount,Vertical | |
| PressForce | 1N | |
| Actuator Style | Round Button | |
| With Lamp | No | |
| Circuit | SPST | |
| Actuator/Cap Color | Black | |
| Length | 6mm | |
| Height | 7mm | |
| Contact Current | 50mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 4,160
4,160 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0203$ 0.0193 | $ 0.39 |
| 200+ | $ 0.0158$ 0.0151 | $ 3.02 |
| 1,000+ | $ 0.0134$ 0.0128 | $ 12.80 |
| 2,000+ | $ 0.0119$ 0.0114 | $ 22.80 |
| 10,000+ | $ 0.0106$ 0.0101 | $ 101.00 |
| 20,000+ | $ 0.0099$ 0.0095 | $ 190.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



