BZCN TSC016A04518A
| Manufacturer |
BZCN
Asian Brands |
| MPN | TSC016A04518A |
| LCSC Part # | C2888493 |
| Packaging | Through Hole-4P,4.5x4.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE 180gf TH |
| Description | Tactile Switch 180gf 4.5mm 4.5mm x 4.5mm Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | BZCN | |
| Packaging | Through Hole-4P,4.5x4.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,050
5,050
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
50+ | $ 0.0107 | $ 0.54 |
500+ | $ 0.0082 | $ 4.10 |
2,000+ | $ 0.0069 | $ 13.80 |
5,000+ | $ 0.0061 | $ 30.50 |
25,000+ | $ 0.0054 | $ 135.00 |
50,000+ | $ 0.005 | $ 250.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$