BZCN TSA016A2526B
| Manufacturer |
BZCN
Asian Brands |
| MPN | TSA016A2526B |
| LCSC Part # | C2888429 |
| Packaging | SMD,4.2x3.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE 260gf SMD |
| Description | Tactile Switch 260gf 2.5mm 4.2mm x 3.35mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | BZCN | |
| Packaging | SMD,4.2x3.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
12,340
12,340
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0225 $ 0.0214 | $ 0.43 |
200+ | $ 0.0173 $ 0.0165 | $ 3.30 |
600+ | $ 0.0144 $ 0.0137 | $ 8.22 |
3,000+ | $ 0.0132 $ 0.0126 | $ 37.80 |
9,000+ | $ 0.0117 $ 0.0112 | $ 100.80 |
21,000+ | $ 0.0109 $ 0.0104 | $ 218.40 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$