KNSCHA RVT220UF16V67RV0015
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| MPN | RVT220UF16V67RV0015 |
| LCSC Part # | C2887273 |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 16V SMD |
| Description | 220uF ±20% 16V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
198,420
198,420
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0381 $ 0.0343 | $ 0.69 |
200+ | $ 0.0296 $ 0.0267 | $ 5.34 |
1,000+ | $ 0.0258 $ 0.0233 | $ 23.30 |
2,000+ | $ 0.0229 $ 0.0207 | $ 41.40 |
10,000+ | $ 0.0218 $ 0.0197 | $ 197.00 |
20,000+ | $ 0.0211 $ 0.0190 | $ 380.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$