WF WF100SPZ 0.4BG S6 AT
| Manufacturer |
WF
Asian Brands |
| MPN | WF100SPZ 0.4BG S6 AT |
| LCSC Part # | C2886574 |
| Packaging | SOP-6-2.54mm |
| Customer # | |
| Description | SOP-6-2.54mm Pressure Sensors, Transducers - Industrial RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Industrial Automation and Controls/Industrial Sensors/Pressure Sensors, Transducers - Industrial | |
| Manufacturer | WF | |
| Packaging | SOP-6-2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 9026201090 |
| USHTS | 9026204000 |
| TARIC | 9026208000 |
| CAHTS | 9026200090 |
| BRHTS | 90262010 |
| INHTS | 90262000 |
| MXHTS | 9026.20.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 70 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
711
711
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5336 | $ 0.53 |
10+ | $ 0.4192 | $ 4.19 |
30+ | $ 0.3708 | $ 11.12 |
70+ | $ 0.2886 | $ 20.20 |
490+ | $ 0.2612 | $ 127.99 |
980+ | $ 0.2451 | $ 240.20 |
Standard Packaging 70/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$