XIAMEN FARATRONIC C823A474JB0C350
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C823A474JB0C350 |
| LCSC Part # | C2874173 |
| Package | Through Hole,P=27.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 470nF ±5% 1kV TH |
| Description | 470nF Film Capacitor ±5% 1kV Through Hole P=27.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Package | Through Hole,P=27.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 360 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
125
125
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5668 | $ 1.57 |
10+ | $ 1.3115 | $ 13.12 |
30+ | $ 1.1727 | $ 35.18 |
100+ | $ 1.0147 | $ 101.47 |
360+ | $ 0.8488 | $ 305.57 |
1,080+ | $ 0.8169 | $ 882.25 |
Standard Packaging 360/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$