NATIONSTAR RS-2727MWAS
| Manufacturer |
NATIONSTAR
Asian Brands |
| Mfr. Part # | RS-2727MWAS |
| LCSC Part # | C2874122 |
| Package | SMD-6P,2.8x2.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TOP Full-color LED |
| Description | 110° SMD-6P,2.8x2.7mm LED Indication - Discrete RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | NATIONSTAR | |
| Package | SMD-6P,2.8x2.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 7000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,526
1,526
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.1349 | $ 0.13 |
10+ | $ 0.108 | $ 1.08 |
30+ | $ 0.0945 | $ 2.84 |
100+ | $ 0.0845 | $ 8.45 |
500+ | $ 0.0764 | $ 38.20 |
1,000+ | $ 0.0723 | $ 72.30 |
Standard Packaging 7000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$