ROQANG KM1H4R7M0405
| Manufacturer | ROQANGAsian Brands |
| MPN | KM1H4R7M0405 |
| LCSC Part # | C2873979 |
| Packaging | Through Hole,D4xL5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 4.7uF ±20% 50V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | ROQANG | |
| Packaging | Through Hole,D4xL5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Capacitance | 4.7uF | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 16mA@120kHz | |
| Pin Spacing | - | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 5mm | |
| Diameter | 4mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 239,650
239,650 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 50+ | $ 0.0114$ 0.0103 | $ 0.52 |
| 500+ | $ 0.0104$ 0.0094 | $ 4.70 |
| 2,000+ | $ 0.0084$ 0.0076 | $ 15.20 |
| 5,000+ | $ 0.0081$ 0.0073 | $ 36.50 |
| 25,000+ | $ 0.0078$ 0.0071 | $ 177.50 |
| 50,000+ | $ 0.0076$ 0.0069 | $ 345.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



