SHOU HAN TS273014TP 180gf 098
| Manufacturer |
SHOU HAN
Asian Brands |
| MPN | TS273014TP 180gf 098 |
| LCSC Part # | C2858276 |
| Packaging | SMD-6P,3.4x2.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 180gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 180gf 1.4mm SMD (SMT) Tab 3mm x 2.7mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | SHOU HAN | |
| Packaging | SMD-6P,3.4x2.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,835
4,835
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1456 | $ 0.73 |
50+ | $ 0.1164 | $ 5.82 |
150+ | $ 0.1019 | $ 15.29 |
500+ | $ 0.0909 | $ 45.45 |
2,500+ | $ 0.0822 | $ 205.50 |
4,000+ | $ 0.0778 | $ 311.20 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$