JUSHUO JS05B-14P-050-4-8
| Manufacturer | JUSHUOAsian Brands |
| MPN | JS05B-14P-050-4-8 |
| LCSC Part # | C2857705 |
| Packaging | P=0.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CABLE FFC/FPC 14POS 0.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | JUSHUO | |
| Packaging | P=0.5mm | |
| Insert Thickness | 0.3mm | |
| Number of Pins | 14P | |
| Pitch | 0.5mm | |
| Contact Location | Reverse | |
| Total Length | 5cm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 8,535
8,535 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0664$ 0.0598 | $ 0.30 |
| 50+ | $ 0.0586$ 0.0528 | $ 2.64 |
| 200+ | $ 0.0547$ 0.0493 | $ 9.86 |
| 500+ | $ 0.0517$ 0.0466 | $ 23.30 |
| 2,000+ | $ 0.0494$ 0.0445 | $ 89.00 |
| 5,000+ | $ 0.0482$ 0.0434 | $ 217.00 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |



