Korean Hroparts Elec PJ-332A-6A
| Manufacturer | Korean Hroparts ElecAsian Brands |
| MPN | PJ-332A-6A |
| LCSC Part # | C2848643 |
| Packaging | SMD |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN JACK STEREO 3.5mm SMD |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Barrel Connectors/Audio Connectors | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Packaging | SMD | |
| Rated current | 1A | |
| working temperature | -25℃~+80℃ | |
| Connector Type | 3.5mm Headphone Jack | |
| Rated voltage | 30V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 5,295
5,295 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2722$ 0.2505 | $ 1.25 |
| 50+ | $ 0.2132$ 0.1962 | $ 9.81 |
| 150+ | $ 0.1879$ 0.1729 | $ 25.94 |
| 1,000+ | $ 0.1502$ 0.1382 | $ 138.20 |
| 2,000+ | $ 0.1362$ 0.1253 | $ 250.60 |
| 5,000+ | $ 0.1278$ 0.1176 | $ 588.00 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.



