Vollgo VG2421T433N1S1
| Manufacturer | VollgoAsian Brands |
| MPN | VG2421T433N1S1 |
| LCSC Part # | C2848397 |
| Packaging | SMD,12x11.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Transceiver 433MHz -124dBm SMD,12x11.5mm RF Transceiver Modules and Modems RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Transceiver Modules and Modems | |
| Manufacturer | Vollgo | |
| Packaging | SMD,12x11.5mm | |
| Model | Transceiver | |
| Frequency Range | 433MHz | |
| Output Power(Max) | 15dBm | |
| Voltage - Supply | 1.8V~3.8V | |
| Sensitivity | -124dBm | |
| Modulation System | FSK;OOK | |
| Receive Current | 5.4mA | |
| Features | AES encryption;Integrated temperature sensor | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Current Of Transmitting | 25mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 403
403 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 5.1262 | $ 5.13 |
| 10+ | $ 4.8992 | $ 48.99 |
| 30+ | $ 4.7589 | $ 142.77 |
| 100+ | $ 4.6422 | $ 464.22 |
Standard Packaging100/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |



