VPSC VPT87DFB01B
| Manufacturer | VPSCAsian Brands |
| MPN | VPT87DFB01B |
| LCSC Part # | C2846915 |
| Packaging | SMD-8P,12.2x8.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 537uH 1:1:0.45:0.45 5V SMD-8P,12.2x8.3mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | VPSC | |
| Packaging | SMD-8P,12.2x8.3mm | |
| Secondary Winding | 2 | |
| Inductance | 537uH | |
| Primary Winding(s) | 2 | |
| Turns Ratio | 1:1:0.45:0.45 | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3kV | |
| Secondary Side Voltage | 5V | |
| Primary Side Voltage | 12V;24V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,248
1,248 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.4764 | $ 1.48 |
| 10+ | $ 1.2482 | $ 12.48 |
| 30+ | $ 1.1235 | $ 33.71 |
| 100+ | $ 0.9827 | $ 98.27 |
| 500+ | $ 0.7577 | $ 378.85 |
| 1,000+ | $ 0.7301 | $ 730.10 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



