VPSC VPT87BB-01B
| Manufacturer | VPSCAsian Brands |
| MPN | VPT87BB-01B |
| LCSC Part # | C2846914 |
| Packaging | SMD-8P,12.2x8.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 165uH 1:1:1.13:1.13 SMD-8P,12.2x8.3mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | VPSC | |
| Packaging | SMD-8P,12.2x8.3mm | |
| Secondary Winding | 2 | |
| Inductance | 165uH | |
| Primary Winding(s) | 2 | |
| Turns Ratio | 1:1:1.13:1.13 | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3kV | |
| Primary Side Voltage | 3.3V;5V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 954
954 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.559 | $ 1.56 |
| 10+ | $ 1.3317 | $ 13.32 |
| 30+ | $ 1.2076 | $ 36.23 |
| 100+ | $ 1.0673 | $ 106.73 |
| 500+ | $ 0.7771 | $ 388.55 |
| 1,000+ | $ 0.7497 | $ 749.70 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



