KFSON KN221M40030*25A
| Manufacturer |
KFSON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | KN221M40030*25A |
| LCSC Part # | C2843914 |
| Package | Through Hole,D30xL25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 400V TH |
| Description | 220uF ±20% 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D30xL25mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KFSON | |
| Package | Through Hole,D30xL25mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 49 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
249
249
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6754 $ 1.5917 | $ 1.59 |
10+ | $ 1.4129 $ 1.3423 | $ 13.42 |
49+ | $ 1.152 $ 1.0944 | $ 53.63 |
98+ | $ 0.9884 $ 0.9390 | $ 92.02 |
490+ | $ 0.9171 $ 0.8713 | $ 426.94 |
980+ | $ 0.8847 $ 0.8405 | $ 823.69 |
Standard Packaging 49/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$