XINGLIGHT XL-3806UWC
| Manufacturer |
XINGLIGHT
Asian Brands |
| MPN | XL-3806UWC |
| LCSC Part # | C2843778 |
| Packaging | SMD,3.8x1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED WHITE YELLOW LENS SMD |
| Description | White LED Indication - Discrete 3.4V SMD,1x3.8mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED White Lighting | |
| Manufacturer | XINGLIGHT | |
| Packaging | SMD,3.8x1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
70,760
70,760
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0284 $ 0.0270 | $ 0.54 |
200+ | $ 0.0222 $ 0.0211 | $ 4.22 |
600+ | $ 0.0188 $ 0.0179 | $ 10.74 |
5,000+ | $ 0.0156 $ 0.0149 | $ 74.50 |
10,000+ | $ 0.0138 $ 0.0132 | $ 132.00 |
20,000+ | $ 0.0129 $ 0.0123 | $ 246.00 |
Standard Packaging 5000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$