AISHI EWH1EM472L25OT
| Manufacturer |
AISHI
Asian Brands |
| MPN | EWH1EM472L25OT |
| LCSC Part # | C2843670 |
| Packaging | Through Hole,D16xL25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 4700uF ±20% 25V TH |
| Description | 4700uF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D16xL25mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | AISHI | |
| Packaging | Through Hole,D16xL25mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,228
5,228
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4053 | $ 0.41 |
10+ | $ 0.3213 | $ 3.21 |
30+ | $ 0.2858 | $ 8.57 |
100+ | $ 0.2422 | $ 24.22 |
500+ | $ 0.2229 | $ 111.45 |
1,000+ | $ 0.2099 | $ 209.90 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$