KNSCHA MEB105J100V82CL0035
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| Mfr. Part # | MEB105J100V82CL0035 |
| LCSC Part # | C2840662 |
| Package | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 1uF ±5% 100V TH |
| Description | 1uF ±5% 100V Film Capacitor Metallized Polyester Through Hole P=5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Package | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,175
7,175
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1684 $ 0.1600 | $ 0.80 |
50+ | $ 0.1378 $ 0.1310 | $ 6.55 |
150+ | $ 0.1226 $ 0.1165 | $ 17.48 |
500+ | $ 0.1111 $ 0.1056 | $ 52.80 |
2,500+ | $ 0.0941 $ 0.0894 | $ 223.50 |
5,000+ | $ 0.0895 $ 0.0851 | $ 425.50 |
Standard Packaging 5000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$