HRS DF19G-20S-1F-GND(06)
| Manufacturer | |
| MPN | DF19G-20S-1F-GND(06) |
| LCSC Part # | C28400948 |
| Packaging | P=1mm |
| Customer # | |
| Description | P=1mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Accessories RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors/FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Accessories | |
| Manufacturer | HRS | |
| Packaging | P=1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
181
181
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.3669 | $ 0.37 |
10+ | $ 0.3592 | $ 3.59 |
30+ | $ 0.3545 | $ 10.64 |
100+ | $ 0.3483 | $ 34.83 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$