KNSCHA RVT100UF35V67RV0034
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| Mfr. Part # | RVT100UF35V67RV0034 |
| LCSC Part # | C2836442 |
| Package | SMD,D6.3xL7.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 35V SMD |
| Description | 100uF ±20% 35V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Package | SMD,D6.3xL7.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
92,100
92,100
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0312 | $ 0.62 |
200+ | $ 0.0254 | $ 5.08 |
1,000+ | $ 0.0222 | $ 22.20 |
2,000+ | $ 0.0203 | $ 40.60 |
20,000+ | $ 0.0178 | $ 356.00 |
40,000+ | $ 0.0175 | $ 700.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$