KNSCHA RVT220UF35V67RV0024
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | RVT220UF35V67RV0024 |
| LCSC Part # | C2836441 |
| Packaging | SMD,D8xL10.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 35V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | SMD,D8xL10.2mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 35V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 220uF | |
| Ripple Current | 195mA@120Hz | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 10.2mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 33,555
33,555 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0808$ 0.0728 | $ 0.36 |
| 50+ | $ 0.0672$ 0.0605 | $ 3.03 |
| 150+ | $ 0.0602$ 0.0542 | $ 8.13 |
| 500+ | $ 0.0511$ 0.0460 | $ 23.00 |
| 2,500+ | $ 0.0491$ 0.0442 | $ 110.50 |
| 5,000+ | $ 0.0478$ 0.0431 | $ 215.50 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



