KNSCHA RVT220UF35V67RV0024
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| Mfr. Part # | RVT220UF35V67RV0024 |
| LCSC Part # | C2836441 |
| Package | SMD,D8xL10.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 35V SMD |
| Description | 220uF ±20% 35V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Package | SMD,D8xL10.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
42,010
42,010
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0809 $ 0.0729 | $ 0.36 |
50+ | $ 0.0672 $ 0.0605 | $ 3.03 |
150+ | $ 0.0602 $ 0.0542 | $ 8.13 |
500+ | $ 0.0512 $ 0.0461 | $ 23.05 |
2,500+ | $ 0.0492 $ 0.0443 | $ 110.75 |
5,000+ | $ 0.0478 $ 0.0431 | $ 215.50 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$