AISHI EWH2WM150G16OT
| Manufacturer | AISHIAsian Brands |
| MPN | EWH2WM150G16OT |
| LCSC Part # | C2832333 |
| Packaging | Through Hole,D10xL16mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 15uF ±20% 450V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | AISHI | |
| Packaging | Through Hole,D10xL16mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 450V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 15uF | |
| Height - Seated (Max) | 16mm | |
| Diameter | 10mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 25,615
25,615 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1738 | $ 0.87 |
| 50+ | $ 0.1385 | $ 6.93 |
| 250+ | $ 0.1234 | $ 30.85 |
| 500+ | $ 0.1045 | $ 52.25 |
| 2,500+ | $ 0.0961 | $ 240.25 |
| 5,000+ | $ 0.0911 | $ 455.50 |
Standard Packaging250/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



