KNSCHA 103EC095
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | 103EC095 |
| LCSC Part # | C2831785 |
| Packaging | Through Hole,D5xL11mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 47uF ±20% 25V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,D5xL11mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 47uF | |
| Ripple Current | 85mA@120kHz | |
| Pin Spacing | 2mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 11mm | |
| Diameter | 5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 20,000
20,000 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 50+ | $ 0.0156$ 0.0141 | $ 0.71 |
| 500+ | $ 0.0123$ 0.0111 | $ 5.55 |
| 2,000+ | $ 0.0092$ 0.0083 | $ 16.60 |
| 5,000+ | $ 0.0081$ 0.0073 | $ 36.50 |
| 20,000+ | $ 0.0072$ 0.0065 | $ 130.00 |
| 40,000+ | $ 0.0066$ 0.0060 | $ 240.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



